Aš neskaitau knygų, nes skaitydamas suprantu, jog aš elgiuosi klaidingai – aš privalau ne skaityti, o rašyti, nes mano likimas palankus knygų rašymui, filmų scenarijų rašymui.
Atsižvelgdamas į vieną praeities įvykį ir į vakar vakarą, sukūriau dar vieną filmo scenarijų, šį kartą jis nebus skirtas tik suaugusiems.
—-
Įžanga, parodoma prieš filmą: parodomas trumpas epizodas, kai jaunas programuotojas pažiūri filmą “Socialinis tinklapis” ir įgavęs įkvėpimą programuoti skuodžia į parduotuvę pirkti alaus. Grįždamas namo, nešinas alumi, jis mąsto, ką naujo sukurti, kaip užsidirbti pinigų. Eidamas pro parkelį pamato jauną gražią merginą ir nusprendžia ją užkalbinti, paprašydamas ugnies, nors ir pats turi. Mergina pridega ir paprašo cigaretės. Vaikinas duoda. Mergina paprašo alaus, vaikinas pažiūri į maišelį su vienuolika butelių, tačiau neduoda, paaiškina, jog jų jam prireiks programuojant. Mergina pasisiūlo pas vaikiną į namus. Vaikinui tai neįprasta, nes jis turi kviesti merginas į svečius, o ne ji pati. Kadangi vaikinas gyvenime daug matęs, gyvena su mintimi: “Nesigailėk dėl to ką padarei, gailėkis dėl to, ko nepadarei”, sutinka. Eidami į jo namus jie abui tyli. Vaikinas jaudinasi, jog ji gali ką nors pavogti, jog ji gali turėti kokių nors ligų ir apskritai jam nejauku. Atėję į namus jie interneto pagalba parodo jaunystės nuotraukas, kokie abu buvo jaunatviški, nesubrendę, tačiau kitokie nei dauguma. Vėliau vaikinas pasiūlo pažiūrėti filmą, mergina sutinka, su sąlyga, jei tai bus japoniškas animacinis filmukas. Vaikinas paleidžia japonišką animacinį erotinį filmuką. Po kiek laiko vaikinas paleidžia amerikietišką trumpą filmuką suaugusiems. Vėliau mergina su vaikinu šiek tiek paišdykauja, bet iki sekso nedaeinama. Pažintis baigta
—-
Filmas prasideda:
Ruduo, vakaras, lauke lyja. Tas pats vaikinas sėdi prie kompiuterio, dirba. Kambario draugas pasiūlo nueiti į netoliese esantį barą išlenkti vieną bokalą. Vaikinai apsirengia labai paprastai, sportine apranga, norėdami jaustis laisvai, nesitikėdami kažką sužavėti savo išvaizda. Bare juos užkalbina apriskusiais rūbais, pagyvenęs vyras. Vaikinas , nekreipdamas dėmesio į jo išvaizda kalba su pagarba, nesusireikšmindamas, nesijausdamas geresnis už vyrą. Jaunuoliai prisėda prie to paties stalo. Prasideda pokalbis. Paaiškėja, jog tas pagyvenęs vyras savo laiku buvo vienos iš kovinio sporto šakų čempionas, labai geras kovotojas, tačiau tuo neapsiribojo. Jis – kūrybos žmogus, jis laisvas žmogus. Prasideda kalba apie kūrybą, paaiškėja, jog vyras dailininkas, juvelyras ir rašytojas. Programuojantis vaikinas taip pat įdomi asmenybė, papasakoja apie savo užsiėmimus. Kompanija susibendrauja, vyras pakviečia į savo asmeninę parodą, rengiamą elitinėje menininkų vietoje, kur susirinks įvairaus plauko žmonės : nuo eilinių kritikų iki garsių menininkų. Išsitraukęs japonišką unikalų, specialiai jam pagamintą peilį, iš aprašyto voko išpjauna stačiakampį popieriaus gabalą, padaro vardinį kvietimą ir liepia pasakyti betkokį žodį. Vaikinas pasirenka žodį “Darbas” ir vyras sukuria ketureilį apie darbą, susiedamas darbą su meile. Jis net nenutuokia, jog pataikė į dešimtuką, jaunojo vaikino darbas – pasimatymai. Jis pats juos vadina darbu, nes niekada nedirbo mylimo darbo, o susitikinėdamas, ne tik, kad neuždirba, bet ir nemažai išleidžia jis jaučia malonumą. Jis dirba savo mylimą darbą.
—
Antra scena: Vaikinai nusprendžia pakeisti aplinką ir nueina į kitą vietelę, kur labiau tikėtina sutikti jaunų žmonių. Programuotojo kambario draugas vis dar lieka tylus ir nepastebimas. Atėję į kitą vietą greit randa naujų pažinčių. Sulaukia dėmesio. Už baro stovi barmenas ir mergina. Kažkur matyta mergina – tai toji, kuri įsiprašė į namus. Vaikinai, nenorėdami jos išduoti (nes ji buvo su vaikinu) apsimeta, kad jos nepažįsta. Barmenas jos nepaleidžia iš akių, nenori, jog ji bendrautų su kitais, jis pavydus. Vėliau mergina ateina parūkyti ir prisėda prie programuotojo. Jis jai pažnibždomis pasiūlo eiti pas jį. Mergina pasako, jog nori, tačiau neis, nes turi vaikiną. Po kiek laiko ji įtikinama, jog viskas liks paslaptyje , jos vaikinas nieko nesuuos. Susitaria susitikti prie parduotuvės po to dešimties minučių, kai išeis vaikinas – kad nekiltų įtarimas.
—
Trečia scena: vaikinas laukia prie parduotuvės. Mergina neateina. Vaikinas rašo kambario draugui žinutę, teiraujasi ar ji išėjo, prašo ją paraginti. Gauna teigiamus atsakymus. Praėjus dviems valandoms laukimo, nebeturi jėgų ir nusprendžia eiti namo. Girtas ir vos paeinantis pareina, atsirakina duris ir krenta į lovą.
—
Ketvirta scena: pabudęs akimis į sienos pusę, paima telefoną ir perskaito gautą sms žinutę: “Mes atvarom”. Žinutė siųsta vakar. “Reiškias jis ją parvedė, bet aš jau miegojau”, pamanė. Atsisukęs į kitą pusę lovoje pamatė gulintį kambario draugą su mergina!
Nusprendžia , jog vakaras dar nebaigtas , prigula prie merginos iš sienos pusės, tačiau mergina nesileidžia! Kaip ji gali nesileisti, kai su juo matosi ne pirmą kartą, jis jai patinka. Kas čia per nesąmonės? Kaip maži vaikai! Kas keisčiausia, jo kambario draugas piktas, gina , tarsi ją mylėtų.
Nusprendęs mesti visą reikalą velniop, vaikinas nueina į dušą, vėliau išgeręs kavos prisėda prie kompiuterio. Turi lygiai valandą laiko paruošti prezentaciją, kurią reikės pristatynėti paskaitoje. Jis neparuošia prezentacijos, išeina į kiemą, užsidega cigaretę. Neturi jėgų, pykina, darbai nepadaryti, pareigos spaudžia… Reikia įkvėpimo… Vaikinas prisimena jogos pamokas. Ne, jis nesėda ant žemės, tiesiog išskleidžia delnus, atvertęs juos į viršų ir prisimena vieną muzikos šventę, kuomet buvo ankstyvas rytas, ant šaltų žolės lapų brėško rytinė žara, grojo keista muzika, atliekama dj’aus. Keista, dėl stiliaus, jis toks neapsakomas, sumaišytas, o pievoje šoko vienintelė mergina. Šoko basa, judėjo, tiesiog jautė muziką, buvo visiškai atsipalaidavus, tarsi pabėgus iš savo kūno. Šis vaizdas jam suteikia daugybę jėgų, išblaivo jį. Nuėjęs į atsiskaitymą, pasako tobulą kalbą, sužavi auditoriją, gauna geriausią įvertinimą ir grįžta namo.
Penkta scena: Pokalbis su kambario draugu, santykių aiškinimasis. Vaikinas nepyksta, tiesiog išreiškia nepasitenkinimą, kodėl draugas “pakabino” jo surastą paną ir dar pyko, neleido jam prisilieti…
Kambario draugas paaiškina, jog tai nebuvo ta mergina iš baro. Jis po to susitiko su savo mergina ir parsivedė ją namo.
Vaikino veido išraišką nenusakoma žodžiais.